Бережіть дитячі голоси.

ЩОДО МУЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ

Бережіть ДИТЯЧІ ГОЛОСИ

У дошкільних навчальних закладах, удома, на дитячих святах (днях народження), на вулиці дуже часто просять дітей голосно відповідати, читати вірші, співати, щоб усім було чути. Проте надмір­не навантаження голосових зв'язок шкодить здоров'ю дитини. Тож дорослі мають запобігати щонайменшому перегріванню голосових зв'язок у малюків, слідкувати, щоб режим дитячої розмови був по­мірним, заборонити дітям надто голосно сміятися, вигукувати.

Голосовий апарат — це частина нашого організму і, за його ста­ном необхідно стежити. Тому треба дотримуватись правил його гі­гієни й охорони, а саме:

— уникати тривалого мовленнєвого навантаження, крику;

— не дозволяти дитині співати під час хвороби, а також на ву­лиці в холодну пору року;

— максимально обмежити вживання дітьми газованих напоїв, а також надто холодних і гарячих, гострих і солоних страв.

На голосову функцію дуже впливає хвилювання. Саме тому батьки та педагоги повинні подбати про створення позитивного пси­хологічного клімату в дитячому колективі та родині.