Значення профілактичних щеплень для дітей

Значення профілактичних щеплень у дітей

Метою імунізації є  захист дитини від різних інфекційних захворювань, які для дитини є небезпечними, бо часто мають тяжкий перебіг хвороби. У разі імунізації дитині вводять вакцину, яка містить дуже ослаблені, нешкідливі різновиди тих мікроорганізмих, які провокують виникнення небезпечних хвороб. вакцина надто слабка, щоб викликати інфекційне захворювання, але у відповідь на її введення організм виробляє антитіла, які в майбутньому забезпечать захист від конкретної хвороби, тобто імунітет. Імунізацію проводять у визначені вікові періоди життя дитини.

Згідно Наказу №595 МОЗ України від 16.09.2011 р. "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів" затверджено календар профілактичних щеплень в Україні, який передбачає обов'язкову імунізацію з метою попередження таких інфекцій: туберкульоз, кір, краснуха, парротит, гемофільна інфекція, поліомієліт, фифтерія, правець, гепатит. Рекомендовані та дозволені до застосування в Україні також вакцини проти деяких інших інфекційних хвороб, які легко поширюються, вважаються епідеміологічно небезпечними і можуть привести до тяжких наслідків: грип, гепатит А, вітряна віспа. Міністерство охорони здоров'я разглянуло звернення щодо прийому дітей, яким не зроблено щеплення, до дошкільного навчального закладу.

В Україні заходи з профілактичної вакцинації заправаджені на державному рівні. Відповідно до статті 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", профілактичні щеплення проти дифтерії, коклюшу, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень. Відповідно до статті 15 вказаного Закону України прийом дітей до віховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, яка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

Відповідно до статті 41 цього Закону особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекціних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.